Zabiegi na twarz: Peel Mission

1. Anti Acne (kwas salicylowy)

Linia przeznaczona zabiegów mających na celu: redukcję trądziku zapalnego, oczyszczanie zaskórników, spłycenie blizn potrądzikowych, zmniejszenie porów na skórze, rozjaśnienie przebarwień potrądzikowych. Działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, reguluje wydzielanie sebum (łój skórny).

2. Peruvic Peel (kwaas pirogronowy)

Linia przeznaczona dla skóry trądzikowej, z licznymi zaskórnikami oraz z problemem nadmiernego wydzielania sebum. Działa antybakteryjnie, znacznie obniża pH skóry, dzięki czemu wpływa na poprawę stanu skóry tłustej i zanieczyszczonej.

3. Aza Peel (kwas azaleinowy)

Linia przeznaczona dla osób mających skórę problematyczną z trądzikiem, skórę atopową, łuszczycę, tej skłonnej do rumienia oraz z tendencją do zapalenia mieszków włosowych. Ma działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne,ma zdolność hamowania tyrozynazy, dzięki czemu ma właściwości wybielające.

4. Skin Revital (kwas migdałowy)–

Linia przeznaczona do biorewitalizacji skóry. Działa odświeżająco na naskórek, spłyca drobne zmarszczki, reguluje wydzielanie sebum, nie wchodzi w interakcje ze słońcem.

5. Vitamin C Peel (kwas askorbinowy i laktobionowy)

Linia przeznaczona dla palaczy, jako kuracja po kąpielach słonecznych, dla osób, u których zaobserwowano obecności poszerzonych drobnych naczyń krwionośnych tzw. "pajączki naczyniowe". Wygładza i zmiękcza naskórek, posiada działanie antyoksydacyjne, reguluje odnowę komórkową, łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry.

6. Shiki Peel (kwas szikimowy)

Sprzyja wyrównaniu poziomu nawilżenia skóry, która odzyskuje jędrność i elastyczność. Ceniony jest również ze względu na działanie przeciwtrądzikowe. Odblokowuje zaczopowane ujścia gruczołów łojowych, dzięki czemu liczba stanów zapalnych zostaje zminimalizowana. Nałożony przed innymi peelingami spotęguje ich działanie.

7. Lightening (kwas mlekowy)

Linia przeznaczona do redukcji przebarwień, regeneracji skóry z fotouszkodzeniami, spłycenia i wygładzenie zmarszczek i blizn, wzmacniania i nawilżenia skóry, zmniejszenia produkcji sebum, redukcji zmian trądzikowych.

8. Reti Peel (retinol + kwasy AHA)

Dwuetapowy system silnie odmładzający, bazujący na dwóch unikalnych kompleksach retinolowych. Rekomendowany dla skóry dojrzałej, z widoczną utratą jędrności i zmarszczkami. Zalety produktu: inicjuje procesy naprawcze, przyczynia się do przywrócenia jędrności, napięcia i gęstości skóry. efektywnie wygładza, przywraca młody wygląd. Pierwsza faza to zabieg w gabinecie. Drugi etap trwa kolejnych 7 dni i polega na aplikacji specjalistycznego kremu do nocnej odnowy skóry.

9. Mat Ferul

Zabieg dla osób z nadmiernie przetłuszczającą się skórą, nadmiernym wydzielaniem sebum i świecącą się skórą.

10. Ferul Peel

Produkt przeznaczony do zabiegów dla skóry z pierwszymi oznakami procesu starzenia. Dzięki zawartości wysokich stężeń kwasu ferulowego produkty tej linii skutecznie hamują proces starzenia się skóry.

11. Amber Peel

Produkt przeznaczonych do nawilżenia oraz wygładzenia skóry. W niskim stężeniu produkt działa mocno nawilżająco na skórę. W wyższym stężeniu działa wygładzająco oraz zmiękcza zrogowaciały naskórek.

12. Lacto Peel

Linia kosmetyków przeznaczona do pielęgnacji cery wrażliwej , redukcji rumienia. Preparat łączy w sobie zalety kwasów AHA bez efektów ubocznych w postaci łuszczenia i szczypania.

13. Architect Peel

Zabieg stymulujący syntezę kolagenu XVIII, dzięki czemu:
- zwęża pory
- wygładza teksturę skóry
- redukuje zmarszczki
- ujędrnia i napina skórę
Rozszerzone pory nie są problemem jedynie tłustej cery. Poszerzenie ujść gruczołów łojowych oraz nierównomierna tekstura skóry mogą być efektem ubytku kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Zmiany te pojawiają się wraz z upływem czasu. Dokonują się na skutek grawitacji, deficytów w obrębie rusztowania podskórnego, czy też wahań hormonalnych w okresie menopauzy.

14. Anti Age

Zabieg przeznaczony przede wszystkim do niwelowania skutków związanych ze starzeniem się skóry. Głównym składnikiem jest kwas glikolowy, którego małe cząsteczki doskonale przenikają w głąb skóry. Zalety produktu: skutecznie spłyca zmarszczki i drobne blizny, stymuluje odnowę komórkową, poprawia koloryt skóry.Zabiegi na twarz: Theo Marvee

1. Lactiobioniq

 

Zabieg odmładzający, łagodzący, regenerujący z kwasem lactobionowym (działanie przeciwstarzeniowe) i kompleksem sculptessence (węglowodanowy nawilżacz skóry odwracający zaburzenia jej opadania i obwisania).

2. Temptation

 

Ekskluzywny zabieg przeciwzmarszczkowy i nawilżający z jadem węża, komórkami macierzystymi i kwasem hialuronowym.

3. Mono Peel 70% kwas glikolowy (pH 0,8)

 

Jest to kwas (AHA) o silnie złuszczającym działaniu. Posiada bardzo małą masę cząsteczkową, co pozwala na głęboką penetrację kwasu w głąb skóry. Kwas glikolowy przyspiesza złuszczanie naskórka, pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg polecany do cery tłustej, trądzikowej, z przebarwieniami, suchej, dojrzałej z widocznymi zmarszczkami oraz tzw. skóry ‘palacza’.

4. Mono Peel 80% kwas mlekowy (pH 1,8)

 

Jest to kwas (AHA) o działaniu złuszczającym, silnie nawilżającym i przeciwstarzeniowym. Efekty zabiegu: poprawa struktury i kolorytu skóry, stymulacja produkcji ceramidów (uszczelnienie bariery lipidowej naskórka, zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody), zwiększenie elastyczności i napięcia skóry, stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, spłycenie zmarszczek powierzchniowych, eliminacja drobnych przebarwień (posłonecznych i potrądzikowych), działanie antybakteryjne (zapobiega tworzeniu się zmian zapalnych – terapia trądziku).

5. Acne Logique

 

Zabieg oczyszczający, przeciwtrądzikowy. Aktywne składniki: Sytenol – hamuje namnażanie się bakterii, wydzielanie sebum, przeciwdziała powstawaniu zmian trądzikowych.

6. Aquastic

 

Zabieg mocno nawilżający. Wypełnia i wygładza zmarszczki. Zapobiega dalszej utracie wody przez skórę a jednocześnie zwiększa jej zawartość w komórkach.

7. Reductive

 

Zabieg na ciało, zapobiegający akumulacji tłuszczu, przeciwdziałający jego odkładaniu się, likwidujący już powstały i zapewniający zwiększenie jędrności skóry a tym samym zmniejszający cellulit.

8. RH+

 

Odmładzający i przebudowujący strukturę tkankowa zabieg regenerujący o skuteczności zbliżonej do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym „PRP-LIKE”. Zabieg na bazie peptydów z hodowli komórkowej ludzkich komórek macierzystych oraz czynników wzrostu EGFt.Zabiegi z użyciem aparatury

 

1. Mikrodermabrazja diamentowa

Mechaniczne złuszczanie warstwy rogowej naskórka, wykorzystujące kryształki diamentu osadzone na stalowej głowicy oraz podciśnienie jako czynnik powodujący docisk powierzchni skóry do głowicy. W zależności od tego w jakim obszarze ciała i na jak wrażliwej skórze wykonywany jest zabieg, dobierana jest odpowiednia grubość ziaren diamentu. Głębokość złuszczania zależy od podciśnienia i od ilości powtórzeń ruchu głowicy na tym samym obszarze.
Wskazania: blizny potrądzikowe, zaskórniki, rozszerzone ujścia mieszków włosowych, wiotkość i suchość skóry, przebarwienia i odbarwienia, likwidacja płytkich zmarszczek wokół oczu, ust i szyi.
Przeciwskazania do zabiegu: zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze, opryszczka, stany zapalne skóry, trądzik ropowiczy, różowaty, nowotwory skórne, teleangiektazje, terapia retinoidami (do 6 m-cy od zakończenia leczenia), wypełniacze, botoks ( 2 miesiące od zabiegu), zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (2 miesiące od zabiegu).

2. Peeling kawitacyjny

Złuszczanie zrogowaciałych komórek naskórka i niszczenie znajdujących się na skórze bakterii i grzybów. Jego działanie oparte jest na wykorzystaniu fali ultradźwiękowej o niskiej częstotliwości w środowisku wodnym. W wyniku efektu kawitacji w ujściach mieszków włosowych mogą powstawać pęcherze, które powodują oderwanie części czopa rogowo-łojowego (zaskórnika). Rozchodzące się fale rozbijają martwe komórki naskórka, bez uszkodzenia jego głębszych warstw. Podczas zabiegu powstają odpowiednie warunki do dalszej i głębszej penetracji substancji aktywnych, ponieważ powstają mikrokanaliki, przez które można je wtłoczyć. Kawitacja to swoisty masaż dla głębszych warstw skóry. Działanie to poprawia przepływ płynów ustrojowych.
Wskazania: redukcja zanieczyszczeń, skóra przetłuszczająca się, cera trądzikowa, redukcja naskórników, odświeżenie skóry, skóra palacza.
Przeciwskazania: ciąża, nowotwory i 5 lat od wyleczenia, rozrusznik serca, metalowe implanty, bakteryjne, wirusowe i grzybicze zakażenia skóry, opryszczka, stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, epilepsja, niewydolność krążenia, choroby tarczycy, gorączka, osłabienie, wyniszczenie organizmu. Łuszczyca w fazie aktywnej, osteoporoza, zaawansowana miażdzyca.

3. Mezoterapia bezigłowa

Zabieg polegający na oddziaływaniu właściwie dobranych sekwencji impulsów prądu elektrycznego na skórę w celu wytworzenia mikroporów. Jest to bezinwazyjna metoda wprowadzania substancji wysoce aktywnych w głąb skóry. Zwiększenie porowatości skóry poprawia penetrację substancji czynnych zawartym w podawanym koktajlu. Po przerwaniu stymulacji prądem mikropory zamykają się, zatrzymując substancje aktywne wewnątrz skóry, co przedłuża ich działanie nawet na kilkanaście godzin po zakończeniu zabiegu.
Częstotliwość zabiegów: 6 do 10 zabiegów w odstępach jednego tygodnia.
Efekty zabiegu: odmłodzenie skóry, rewitalizacja, poprawa nawilżenia, spłycenie zmarszczek, lifting, odżywienie i dotlenienie tkanek, wygładzenie rozstąów i blizn, rozjaśnienie przebarwień, mikromasaż tkanek.
Wskazania: objawy starzenia i fotostarzenia skóry, zmarszczki, utrata jędrności skóry, zmęczona, niedotleniona, sucha, odwodnioan, wiotak, skóra, skóra palacza, przebarwienia, trądzik pospolity i różowaty, nadmierna wypadanie włosówa.
Przeciwskazania: ciąża i laktacja, nowotwory i 5 lat od wyleczenia, rozrusznik serca, metalowe implanty, bakteryjne, wirusowe i grzybicze zakażenia skóry, opryszczka, stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, epilepsja, niewydolność krążenia, choroby tarczycy, gorączka, osłabienie, wyniszczenie organizmu.

4. Darsonwalizacja

Prąd o wysokiej częstotliwości. Zabieg darsonwalizacji ma powierzchniowe działanie dezynfekujące i bakteriobójcze (dzięki wytwarzaniu się podczas zabiegu ozonu), powoduje miejscowe przekrwienie, pobudzenie przemiany materii oraz wpływa na zakończenia nerwowe. Hamuje także czynność wydzielniczą gruczołów łojowych oraz pomaga w profilaktyce wrastających włosków.

5. Oxybrazja

Peeling wodno - tlenowy wykorzystujący wysokie ciśnienie. W trakcie zabiegu na skórę kierowany jest strumień sprężonego tlenu wraz z solą fizjologiczną, która na powierzchni skory ulega rozproszeniu i powoduje mechaniczne tarcie, nie wywołując przy tym podrażanień. Skutkiem tego jest rozjaśnienie, wygładzenie i odświeżenie naskórka. Następuje poprawa dotlenienia i nawilżenia.
Wskazania: skóra naczyniowa, wrażliwa, skłonna do podrażnień, przebarwienia, zmarszczki, skóra szara i niedotleniona, utrata jędrności skóry, cera palacza, cera trądzikowa, zaskórniki, ceat sucha, rozstępy i blizny, cellulit.
Przeciwskazania: terapia retinoidami (do 6 m-cy od zakończenia), eksfoliacja chemiczna (nie wcześniej niż tydzień po zabiegu), bakteryjne, wirusowe i grzybicze infekcje skóry, ostry stan zapalny w organizmie, nowotwory, goraczka, aktywna faza łuszczycy, świeże blizny, nadciśnienie, epilepsja, cukrzyca, świeżo po operacjach chirurgicznych i laparoskopii.

6. Liposukcja ultradźwiekowa

Zabieg ułatwiający utratę tkanki tłuszczowej znajdującej się w takich miejscach jak m.in. brzuch, uda, biodra, ręce. Zabieg składa się z dwóch etapów:
- Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury w tkankach, a co za tym idzie szybszy metabolizm. Uwolniony tłuszcz i toksyny usuwane są z ciała poprzez gruczoły potowe i poprzez układ limfatyczny i naczyniowy. Docierają do wątroby gdzie komórki tłuszczowe są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia.
- Oddziaływanie na cellulit, usuwanie tkanki tłuszczowej. Ultradźwięki, które oddziałują na adipocyty, powodują ich uszkodzenie. Komórki zaczynają się kurczyć. Wibracja ultradźwięków prowadzi do likwidacji tkanki tłuszczowej i zmniejszania efektu skórki pomarańczowej.
Urządzenia wykorzystują fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości.
Liposukcja ultradźwiękiem jest całkowicie bezinwazyjna i oferuje dobre wyniki terapeutyczne, bez niepożądanych efektów ubocznych, które powstają podczas liposukcji chirurgicznej. Metoda jest skuteczna u osób z otyłością miejscową, redukując tkankę tłuszczową w miejscach, z których trudno się jej pozbyć klasycznymi metodami. Nie należy jej traktować jako formy leczenia nadwagi.
Przeciwskazania: ciąża i laktacja, nowotwory i 5 lat od wyleczenia, rozrusznik serca, metalowe implanty, stany zapalne, wysokie, nieregulowane ciśnienie, gruźlica, osteoporoza, epilepsja, stwardnienie rozsiane, bakteryjne, wirusowe i grzybicze zakażenia skóry, ciężkie i przewlekłe stany chorobowe nerek i wątroby, menstruacja, niezakończony wzrost kości.

7. Dermomasaż

Zabieg, polegający na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną, równocześnie za pomocą stymulacji mechanicznej i podciśnienia. Wewnątrz specjalnej głowicy zabiegowej fałd skórny jest rozmasowywany. Dermomasaż usprawnia krążenie, eliminuje toksyny, zmniejsza retencję wody, uaktywnia lipolizę. Wielokierunkowe oddziaływanie na tkankę pozwala uzyskać doskonałe rezultaty, nie tylko w redukcji cellulitu (w różnym stopniu zaawansowania), ale również redukcję lokalnych otłuszczeń i ujędrnienie skóry. Zabiegi ukierunkowane są na zwalczanie cellulitu, odchudzanie i kształtowanie sylwetki. Dermomasaż w sposób nieinwazyjny i naturalny przywraca prawidłowe funkcjonowanie tkanek i skutecznie walczy z cellulitem, rozstępami oraz ujędrnia ciało.
Częstotliwość zabiegów: 8 zabiegów 2 razy w tygodniu. Dla podtrzymania 1 do 3 zabiegów w miesiącu.
Wskazania: cellulit, rozstępy i blizny, nadmierna i nierównomierna tkanka tłuszczowa, zastoje limfatyczne, utrata jędrności skóry, obrzęki kończyn dolnych, uczucie ciężkich nóg, zmarszczki, drugi podbródek, potrzeba pobudzenia krążenia.
Przeciwskazania: zapalenia żył głębokich, żylaki, ciąża, nowotwory, skłonność do krwawień i siniaków, niewydolność krążenia, gorączka i silne osłabienie organizmu, swieża opalenizna, nadciśnienie tętnicze, bakteryjne, wirusowe i grzybicze zakażenia skóry, liposukcja chirurgiczna (do 6 m-cy po zabiegu).

8. Fale radiowe RF (radiofrekwencja)

Zabieg przywracający młodość i poprawiający kondycję skóry. Polega na oddziaływaniu fal elektromagnetycznych i obrębie skóry właściwej i pobudzeniu fibroblastów do produkcji kolagenu. Energia docierająca w głąb tkanek powoduje wytworzenie endogennego ciepła wskutek czego poprawia się mikrocyrkulacja, następuje lepsze odżywienie i dotlenienie komórek skórnych.
Częstotliwość zabiegów: od 6 do 10 zabiegów w odstępach: twarz co 15-26 dni, ciało co 7 dni.
Wskazania: zmarszczki, utrzata jędrności skóry, wiotkość skóry, „drugi podbródek”, niedotleniona i zmęczona skóra, poprawa owalu twarzy, obrzęki pod oczami, cellulit.
Przeciwskazania: ciąża i laktacja, nowotwory i 5 lat od wyleczenia, rozrusznik serca, metalowe implanty, bakteryjne, wirusowe i grzybicze zakażenia skóry, zaburzenia czucia, wypełnicze, botoks, złote nici, choroby stawów i kości, świeże rany, zapalenia żył głębokich, żylaki.

9. Mezoterapia mikroigłowa Murier

Zabieg polegający na tworzeniu mikronakłuć skóry, które umożliwiają dogłębne wchłanianie substancji aktywnych zawartych w podawanych koktajlach. Mikrourazy wywołują natychmiastową, zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny. Efektami zabiegu są m.in. zwiększenie nawilżenia skóry, poprawa owalu twarzy, redukcja zmarszczek, poprawa struktury i kolorytu skóry, poprawa napięcia skóry.

10. Thermcell

To urządzenie, które doskonale poradzi sobie z tzw. „pajączkami”, niezależnie od miejsca występowania. Precyzyjna rękojeść zamyka naczynka w trybie termolizy, przy zastosowaniu prądu o wysokiej częstotliwości 32MHz. Termoliza to dosłownie rozkład związku chemicznego pod wpływem podwyższonej temperatury. Metoda ta doskonale sprawdza się w niwelowaniu rozszerzonych naczynek. Przepływ prądu wielkiej częstotliwości przez naczynko koaguluje hemoglobinę i trwale niszczy naczynko. Metoda ta jest szybka, bezkrwawa, mało bolesna i co najważniejsze - bardzo skuteczna.

11. Bloomea

Modeling skóry za pomocą urządzenia Bloomea® to zabieg bazujący na trzech podstawowych działaniach ukrytych pod skrótem technologii TRIO M.M.L. Za pomocą 3 synergicznych akcji: Makroeksfoliacji, Mikrowibracji i Luminoterapii możliwe jest osiągnięcie efektu nowoczesnego, nieinwazyjnego liftingu – dającego efekt resurfacingu laserowego.

Główne zastosowania urządzenia Bloomea® to przede wszystkim zabiegi na twarz, podczas których dochodzi do:
• poprawy napięcia
• wymodelowania owalu twarzy
• redukcji zmarszczek i przebarwień
• zagęszczenia skóry
• oraz bardzo mocnego nawilżenia i dotlenienia

Zabiegi z wykorzystaniem technologii Bloomea® można wykonywać również na ciało, dzięki czemu możliwa jest redukcja rozstępów oraz blizn różnego rodzaju. Wiele salonów z powodzeniem wykorzystuje urządzenie Bloomea® w zabiegach na dłonie, w celu wygładzenia, odmłodzenia czy redukcji przebarwień. Technologia Bloomea jest całkowicie bezpieczna dla każdego rodzaju skóry, także wrażliwej i naczynkowej. Sam zabieg jest bezbolesny i przebiega w sterylnej atmosferze. Rezultaty, jakie można osiągnąć, uzależnione są od wyjściowego stanu skóry oraz oczekiwań, możliwe jest zarówno delikatne odświeżenie jak i osiągnięcie efektu resurfacingu laserowego. Zabieg (przy zachowaniu wskazań z protokołów) może być wykonywany przez cały rok – nie zwiększa wrażliwości skóry na promieniowanie słoneczne

Przekłuwanie uszu Studex® ®

Przekłuwanie płatków uszu dorosłym, młodzieży i dzieciom (nieletni za zgodą rodziców) wykonywane jest za pomocą aparatu marki STUDEX PLUS, dzięki czemu zabieg jest szybki i mało bolesny. Sterylne kolczyki do przekłuwania uszu są wykonane ze stali chirurgicznej lub tytanu w w rozmaitych wzorach.

Zalety Studex® SYSTEM STUDEX PLUS
• Praktycznie bezbolesne przekłuwanie uszu
• Precyzyjna i cicha praca
• Sterylność (bezdotykowe nakładanie kolczyka)
• Wkłady jednorazowego użytku
• Szeroki wybór kolczyków w modnych wzorach
• Hipoalergiczne (nie zawierają niklu, ołowiu, kadmu i kobaltu)